Fietsen in Izegem

De ‘Dwars door Izegem’-fietsroute is 44km lang en leidt je langs de mooiste plekjes van Izegem, Emelgem en Kachtem. Klik hier om de route als PDF te downloaden, die je thuis kan afdrukken . GPS-gebruikers kunnen ook de route downloaden als GPX of FIT (klik op de drie zwarte bolletjes rechts van “Deel”).

Je kan zelf je fietstochten uitstippelen met behulp van de fietsnetwerkkaarten van Westtoer. De kaarten zijn verkrijgbaar in het vrijetijdspunt. Je kunt de routes ook online uittekenen met behulp van de routeplanner op Fietsnet. Westtoer biedt zelf een aantal kant en klare fietsroutes van een 40 à 50 km aan.

In het vrijetijdspunt kun je ook een kaartje verkrijgen voor een gratis fietstip-route (35,7 km met start aan Eperon d’Or).

Personen of groepen die in Izegem een fiets willen huren, kunnen dit doen via Eco-velo, een bedrijf uit de sociale economie en een afdeling van Kringwinkel Midwest. Hierdoor kunnen toeristen nu ook per fiets kennismaken met Izegem en omgeving. Er zijn verschillende modellen ter beschikking. Eco-velo staat in voor veilige en reglementaire fietsen.

Op de website van Toerisme Leiestreek kun je de Izegemse Bierfietsroute downloaden. Het parcours is 41,5 km lang en de start ligt aan Brouwerij Vanhonsebrouck.
De fietsroute ‘Verrassende plekjes in de omgeving van Roeselare‘ (49,10 km) kun je aftrappen in provinciedomein Wallemote-Wolvenhof. Ook ‘Fietsen langs Leiespots in Roeselare‘ (39 km) passeert dwars door Izegem.

Bijenfietsroute

Izegem telt zo'n 20.000 m2 aan bloemenweides. De Izegemse bijenroute brengt je langs de mooiste bijenvriendelijke plekjes.

Bekijk de bijenroute online

Plan: bijenroute met bloemenweides

'Ontdek Izegem'-wandelingen

Elke eerste zondag van de maand belicht een 'Ontdek Izegem'-wandeling een bepaald aspect of een wijk van onze stad. Een onderlegde gids neemt je op sleeptouw door de Izegemse straten en vertelt interessante weetjes en geestige anekdotes.

Seizoen 2025-2026